Jak opiekować się królikiem?

Opieka nad królikiem nie jest trudna, ale jak w przypadku wszystkich zwierząt wymaga odpowiedzialności, systematyczności i miłości. Króliczki wydają się być ciepłe, mięciutkie i milutkie, jednak nie jest to typowe zwierzę, jak pies czy kot. Jak więc opiekować się królikiem?

Podstawą jest zapoznanie się z tym, jakich warunków potrzebuje, jaka klatka dla królika jest potrzebna, co będzie jeść. Tylko opieka oparta na wiedzy będzie odpowiednia. Zanim zwierzątko zagości w naszym domu, przygotujmy odpowiednie posłanie, wyłóżmy jego domek siankiem (zimą większa ilość, aby mógł się ogrzać). W środku powinna znaleźć się ciężka miseczka z wodą i pokarm, jakaś zabaweczka. Klatka nie powinna być pozostawiona w nasłonecznionym miejscu.

Jednak klatka dla królika, to nie wszystko. Te zwierzęta potrzebują miejsca, aby móc spełniać swoje naturalne zachowania, czyli skakać, kicać. Bez tej możliwości nigdy nie będą szczęśliwe i zdrowe. Zapewnijmy im więc możliwość naturalnego rozwoju. Niech klatka służy jako miejsce odpoczynku, szczególnie nocą, kiedy śpimy. W dzień króliczek powinien przebywać w swojej zagrodzie. Musi mieć takie miejsce np. w pokoju, w którym przebywamy lub w cieplejsze dni na trawie, na świeżym powietrzu, dość wysoko ogrodzone, wyłożone siankiem, pokarmem, aby zawsze mógł coś przekąsić. Mając to na uwadze, nasz ukochany zwierzak na pewno będzie z nami szczęśliwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *