Obroża dla psa – czym się sugerować przy jej wyborze

Spacery dla psa to konieczność. W ich trakcie może on przede wszystkim zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne, ale także integrować się ze światem zewnętrznym, co jest niezwykle korzystne dla zdrowia psychicznego psa i jego socjalizacji. Jednak aby codzienne spacery były bezpieczne dla psa, powinien być on wyprowadzany na smyczy przymocowanej do wygodnej obroży. Tylko w ten sposób właściciel może uchronić swojego pupila przed nieoczekiwanymi niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą się przydarzyć podczas spacerów.

Komfortowa i bezpieczna obroża dla psa musi przede wszystkim posiadać solidne zapięcie, które będzie nawet w ekstremalnych sytuacjach pozostanie nienaruszone. Nie bez znaczenia jest właściwe dopasowanie wielkości obroży do obwodu szyi psa. Zbyt luźno zapięta nie daje gwarancji, że pies nieoczekiwanie nie wysunie z niej głowy.

Niezwykle istotnym aspektem wygodnej obroży dla psa jest materiał, z jakiego jest ona wykonana, a także to, czym jest wyściełana jej wewnętrzna warstwa. Zbyt sztywna taśma, z której wykonana jest obroża, może obcierać skórę psa i zniechęcić psa do spacerów. Najlepiej jeśli wewnątrz znajduje się miękki filc lub polar, który zapewni odpowiednią wygodę użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *