Promocje
LOLO Pets-Miska metalowa na gumie 0,24 l
LOLO Pets-Miska metalowa na gumie 0,24 l
6,00 zł 5,00 zł
szt.
Advantix Spot-On dla psa do 4kg- 4pipety
Advantix Spot-On dla psa do 4kg- 4pipety
106,00 zł 89,00 zł
szt.
Sanabelle Adult z mięsem strusia 2kg
Sanabelle Adult z mięsem strusia 2kg
52,00 zł 49,90 zł
szt.
Carnilove Lamb & Wild For Adult dog 12kg
Carnilove Lamb & Wild For Adult dog 12kg
222,00 zł 214,00 zł
szt.
Oster PAW CLEANER- Szczotka do czyszczenia łap
Oster PAW CLEANER- Szczotka do czyszczenia łap
56,00 zł 49,00 zł
szt.
PURINA DOG CHOW PUPPY LARGE BREED indyk - 2,5kg
PURINA DOG CHOW PUPPY LARGE BREED indyk - 2,5kg
27,00 zł 25,00 zł
szt.
Bosch Dog Adult Lamb & Rice  (jagnięcina z ryżem) -15kg
Bosch Dog Adult Lamb & Rice (jagnięcina z ryżem) -15kg
134,00 zł 117,00 zł
szt.
VET LIFE CAT Struvite - 10kg
VET LIFE CAT Struvite - 10kg
253,00 zł 250,00 zł
szt.
BENEK ŻWIREK SILIKONOWY SUPER CRYSTAL - 7,6l
BENEK ŻWIREK SILIKONOWY SUPER CRYSTAL - 7,6l
38,00 zł 33,00 zł
szt.
Bosch Sensitive Adult Lamb & Rice 15kg
Bosch Sensitive Adult Lamb & Rice 15kg
170,00 zł 165,00 zł
szt.
VET LIFE CAT Struvite - 2kg
VET LIFE CAT Struvite - 2kg
68,00 zł 65,00 zł
szt.
VET LIFE CAT Diabetic (cukrzyca) - 2kg
VET LIFE CAT Diabetic (cukrzyca) - 2kg
82,00 zł 77,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

PRAC-TIC od 11kg do 22kg-dla psów przeciwko pchłom,kleszczom- 3 pipety

prac-tic.jpg
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 54,00 zł 58,00 zł 54.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Nowy preparat stosowany do zwalczania pcheł i kleszczy u psów. W Prac-tic zastosowano przełomową substancję- pyriprol by jeszcze skuteczniej walczyć z pchłami i kleszczami u naszych czworonogów.

Zwalczanie pcheł (Ctenocephalides canis i C. felis) i zapobieganie ich inwazjom u psów. Działanie zapobiegające nowym inwazjom pcheł utrzymuje się przez co najmniej 4 tygodnie. Zwalczanie kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Ixodes scapularis, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Amblyomma americanum) i zapobieganie ich inwazjom u psów. Skutecznie zapobiega inwazjom kleszczy przez 4 tygodnie.

Zalecana dawka minimalna wynosi 12,5 mg pyriprolu na kg masy ciała, co odpowiada 0,1 ml roztworu do nakrapiania na kg masy ciała.

 W każdym zakresie masy ciała należy nałożyć na skórę psa całą zawartość pipetki odpowiedniego rozmiaru.

Zwalczanie pcheł i przeciwdziałanie ich inwazjom Pyriprol zabija pchły w ciągu 24 godzin po zastosowaniu. Jednokrotne nałożenie preparatu przeciwdziała inwazji pcheł przez 4 tygodnie. Zwalczanie kleszczy i przeciwdziałanie ich inwazjom Pyriprol zabija kleszcze w ciągu 48 godzin po zastosowaniu. Po jednokrotnym nałożeniu preparat skutecznie działa przeciw kleszczom przez 4 tygodnie.

Sposób podania:

Podanie wyłącznie na skórę. Wyjąć z opakowania pojedynczą pipetkę. Przytrzymać pipetkę w pozycji pionowej. Postukać w wąską część pipetki, aby mieć pewność, że zawartość pozostanie w głównej części pipetki. Odłamać końcówkę wzdłuż linii perforacji. Rozchylić sierść na grzbiecie zwierzęcia pomiędzy łopatkami tak, aby była widoczna skóra. Umieścić końcówkę pipetki na skórze i kilkukrotnie delikatnie ścisnąć pipetkę w jednym lub dwóch miejscach w celu wyciśnięcia zawartości na skórę. Upewnić się, ze produkt został w całości nałożony na skórę. U większych psów pipetkę o pojemności 5 ml opróżniać w 2 - 3 miejscach wzdłuż kręgosłupa w celu uniknięcia spłynięcia preparatu.

Substancja czynna: Pyriprol 125 mg

Jedna pipetka zawiera:

Dawka jednostkowa Pyriprol Prac-tic dla bardzo małych psów 0,45 ml 56,25 mg

Prac-tic dla małych psów 1,1 ml 137,5 mg

Prac-tic dla średnich psów 2,2 ml 275 mg

Prac-tic dla dużych psów 5,0 ml 625 mg

Substancje pomocnicze: 0,1 % butylhydroksytoluen (E321)

Przeciwwskazania:

Produktu nie należy stosować u psów w wieku poniżej 8 tygodni lub ważących mniej niż 2 kg. Nie stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Nie stosować u zwierząt chorych (tj. u których występują choroby układowe, gorączka) lub zdrowiejących po przebytej chorobie. Niniejszy produkt leczniczy weterynaryjny został opracowany specjalnie dla psów. Nie stosować u kotów, u których łatwo mogłoby dojść do przedawkowania. Nie stosować u królików.

Nakładać wyłącznie na powierzchnię nieuszkodzonej skóry. Niniejszy produkt leczniczy weterynaryjny przeznaczony jest wyłącznie do stosowania zewnętrznego na skórę, metodą nakrapiania. Nie należy go stosować doustnie, ani podawać jakąkolwiek inną drogą. Przed zastosowaniem preparatu należy dokładnie zważyć psa. Nie dopuścić, aby produkt leczniczy weterynaryjny dostał się do oczu zwierzęcia. Jest bardzo ważne, aby preparat nakładać w miejscu, którego pies nie może lizać i aby po nałożeniu preparatu uniemożliwić wzajemne wylizywanie się zwierząt. Po przeprowadzonym zabiegu kleszcze będą odpadać od zwierzęcia przez 24 do 48 godzin po inwazji; jednakże pojedyncze kleszcze mogą pozostać na zwierzęciu dłużej. Z tego powodu nie można całkowicie wykluczyć przeniesienia chorób zakaźnych przez kleszcze. Specjalne środki ostrożności dla osób podających produkt leczniczy weterynaryjny zwierzętom Dla bezpieczeństwa należy unikać kontaktu ze zwierzętami, u których zastosowano preparat i nie należy zezwalać dzieciom na zabawę z tymi zwierzętami, aż do momentu wyschnięcia sierści w miejscu nałożenia dawki. Zaleca się zatem przeprowadzanie zabiegu w godzinach wieczornych. Zwierzęta, którym niedawno podano preparat nie powinny spać w tym samym łóżku co ich właściciele, a zwłaszcza dzieci.

Opakowanie- 3 pipety

Uwaga!!! Produkt dostępny tylko przy odbiorze własnym lub dostawa naszym kurierem na terenie Warszawy. 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl